DogGo Uygulaması Nedir? Walker Nasıl Olunur?

Merhabalar,

Benim gibi hayvanları seven biriyseniz ve ek gelir elde etmek istiyorsanız, size DogGo uygulaması hakkında kendi deneyimlerimi anlatacağım. Umarım sizin için faydalı olur. 🙂

DogGo uygulaması, köpek sahipleri için köpek gezdirme hizmeti sunan bir mobil uygulamadır. Ben de bu uygulamayı kullanarak Walker olarak kaydoldum ve yaklaşık 1 aydır ek gelir olsun diye bu işi yapıyorum. Aslında özel sektörde çalışan biriyim ama İstanbul’da yaşamak biraz pahalı olduğu için insanlar genellikle iki iş yaparlar. Ben de ikinci iş olarak walkerlık yapmayı tercih ettim. 🙂

Walker Nasıl Olunur?

Öncelikle Walker olabilmek için hem teorik hem de pratik eğitim almalısınız. Eğitimlerin sonunda 60 soruluk bir sınav yapılmaktadır. Eğer bu sınavı başarılı bir şekilde geçerseniz, DogGo Eğitim Sertifikasını almayı hak kazanır ve Walkerlık yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk Yürüyüşüm

Golden Retriever cinsi bir köpek olan Rio ile ilk yürüyüşümü yaptım. Rio 29 kilo ağırlığında, erkek ve çok inatçı bir köpek. İlk günümüzde beni çok yordu, yaramazlık yapmaktan vazgeçmedi 😀 Rio çok enerjik bir köpek ve onu kontrol altında tutmak için ekstra güç harcamam gerekti. Kendi seçtiği güzergahları takip etmeyi seviyor ama bu benim için sorun oluyor. Çünkü ben sahil gibi güvenli ve güzel yerlerde yürümeyi tercih ederken, o ara sokaklara girmek istiyor.

Ayrıca insanların peşine takılmayı da çok seviyor. Buna çok dikkat ediyorum. Biz ne kadar hayvan sever olsak bile bazı insanlar için bu durum tam tersi olabiliyor. Bu yüzden yürüyüşlerimi dikkatli bir şekilde yapıyorum. Asansörde bile insanların olmamasına dikkat ediyorum. Eğer biriyle karşılaştıysam asansörü kullanmıyorum ve boş bir asansörün gelmesini bekliyorum.

Dikkat etmeniz gereken diğer konu ise yerlerdeki yiyecekler ve yabancı cisimler olmalı. Biliyorsunuz ki köpeklerin burunları radar gibi 😀 Yerden bir şey yediği takdirde bizim bilmediğimiz bir alerjisi vs. olabilir. Daha sonradan hasta olabilir veya boğazına tavuk kemiği vs. takılabilir. Eğitimlerde zaten bu konular anlatılıyor, ne yapmanız gerektiği konusunda size bilgilendirmeler yapılıyor. Bu konuda içiniz rahat olsun ancak elinizi köpeğin ağzına sokmanız gereken durumlar da olabilir. Bu yüzden, “Ay ben köpeğin ağzına elimi sokamam” gibi sözler söylemeyin. 🙂 Eğer elinizi köpeğin ağzına sokamıyorsanız zaten eğitime dahi almıyorlar.

Yürüyüşlerde genelde planlı yürüyüşleri ve bana yakın konumları tercih ediyorum. Ayrıca konuma ulaşmak için vakit harcayacağınızı unutmayın. Son dakikalara bırakmayın, adresi bulamama gibi durumlar olabilir. Ben 10-15 dakika önceden konuma gidiyorum, hatta etrafta sokak hayvanlarının olup olmadığını kontrol ediyorum. Buna göre kendime güvenli bir rota çiziyorum. Siz de bu şekilde yaparsanız içiniz bence rahat olacaktır. Karşınıza bir köpeğin çıkma ihtimalini ve endişelerinizin önüne geçmiş olursunuz.

Bazen bu durum da işe yaramayabilir. Mesela, Rio’nun evinin önünde sürekli yatan köpekler oluyor. Hayvanları seven bir insan olduğum için bu durum beni çok tedirgin etmiyor ancak sorumluluk taşıdığım için eğitimlerde öğrendiğim teknikleri kullanarak o bölgeden aksi yöne doğru ilerliyorum. Arkamızdan bir süre takip ettikten sonra onlar da uzaklaşıyorlar.

Yürüyüş ücretleri değişken olduğu için ücretleri burada belirtmek istemiyorum. Bunun yanıtını eğitimlerde alabilirsiniz. 🙂 Boş vakitlerinizi değerlendirmek veya ek bir gelir olsun bana diyorsanız, en zahmetsiz ve sermayesiz bir gelir kaynağı kesinlikle tavsiye ediyorum. Hem yeni yerler görüyorum hem geziyorum hem de para kazanıyorum. 😀

Boş vakitlerinizi Reels izleyerek geçirmeyin. 😉


DogGo Walker uygulaması nasıl kullanılır?

DogGo uygulamasına giriş yapabilmek için eğitim sırasında belirttiğiniz e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Ancak üyeliğiniz onaylanmadan giriş yapmanız mümkün değildir. Bundan dolayı eğitimde belirttiğiniz e-posta adresinizi sık sık kontrol ederek gelen kutunuza onay mailinin gelip gelmediğini kontrol edin. Onay maili geldikten sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Uygulamaya girdikten sonra Anasayfada bulunan Hizmet Havuzunuzdan size uygun yürüyüşlere talep oluşturabilirsiniz. Ancak adrese gitme mesafesini de göz önünde bulundurun. Saatinde ulaşamayacağınız bir mesafede ise başka yürüyüşleri tercih edin. Ben genelde planlı yürüyüşleri ve bana yakın konumları tercih ediyorum. Ayrıca konuma ulaşmak için vakit harcayacağınızı unutmayın.

Hizmetlerim ekranından talep oluşturduğunuz Gelecek Hizmetleri ve yürüyüşü tamamladığınız Geçmiş Hizmetleri görüntüleyebilirsiniz. Talep ettiğiniz yürüyüşleri onaylamak için Gelecek Hizmetler sayfasından da yürüyüşleri onaylayabilirsiniz.

Bildirimlerim ekranından talep oluşturduğunuz yürüyüşlerin Onaylanıp Onaylanmadığını veya iptal olup olmadığını görebilirsiniz.

Profilim ekranından kişisel bilgilerinizi düzenleyebilir, DogGo kodunuzu görebilir ve ihtiyaç olması halinde yardım alabilirsiniz.

Bize gerekli olan ekranlar bunlar, çok basit bir uygulama. Dipnot geçmek istiyorum. Yürüyüş sırasında ihtiyacını giderdiği zaman bazı butonlar var, bu butonlara her ihtiyacını giderdiği zamanda basmanız gerekiyor. Bu butonlar sayesinde köpek sahibine bildirim gidiyor ve yürüyüşün nasıl gittiğine dair geri bildirim vermiş oluyorsunuz. Ayrıca o anki heyecanla unutma ihtimali var. Sakın yürüyüşü başlatmayı unutmayın. 😀

DogGo promosyon kodu ile ilk yürüyüşünüz benden ücretsiz! 🙂

DogGo uygulamasını kullanarak evcil hayvanınız için yürüyüş hizmeti almak isterseniz diye size bir fırsat sunmak istiyorum. Bu fırsat sayesinde hem bana destek olabilir hem de ilk yürüyüşünüzü ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. 🙂
Nasıl mı? Sadece şu promosyon kodunu kullanmanız yeterli: D4C9OF
Bu kodu uygulamada yürüyüş alırken girin ve ilk yürüyüşünüz bedavaya gelsin.
Bu sayede hem evcil hayvanınız mutlu olsun hem de siz tasarruf edin. 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir